خدمات پشتیبانی جوملا

هیچ نرم افزاری بدون خدمات پشتیبانی کامل نیست و مسلما اگر تولید و ارائه نرم افزار مهم باشد پشتیبانی از آن و ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان نرم افزار حیاتی می باشد. در واقع با بهره گیری از خدمات پشتیبانی، مشتریان به راحتی قادر خواهند بود مشکلات خود را با تیم در میان بگذارند و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.
توجه اساسی به نیازهای مشتریان، برنامه‌ریزی برای پاسخ‌گویی موثر به نیازهای شناسایی شده و در نهایت جلب خشنودی مشتریان از همان ابتدای فعالیت تیم جوملا فارسی در دستور کار قرار گرفته است. به همین خاطر است که عزم سازمانی نظام‌یافته‌ای برای افزایش روزافزون میزان خشنودی مشتریان وجود دارد که توانسته است با برنامه‌ریزی دقیق برای دست‌یابی به آن، نتایج درخشانی به بار آورد.
itmhost برای ارایه‌ خدمات پشتیبانی نرم افزار جوملا از بهترین و زبده‌ترین کارشناسان و متخصصان کشور یاری گرفته است تا بتواند این خدمات را با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان خود ارایه کند.

فعالیتهاپشتیبانی سادهپشتیبانی ویژه
نصب جوملا tik tik
به‌روز رسانی جوملا tik tik
دسترسی به دانشنامه tik tik
راهنمایی برای استفاده صحیح از نرم افزار tik tik
مشاوره برای انتخاب میزبانی وب tik tik
ارائه راه حل‌های امنیتی برای جوملا tik tik
راهنمایی برای تهیه نسخه پشتیبان tik tik
راهنمایی برای بازیابی نسخه پشتیبان tik tik
تعداد وب سایت های مورد پشتیبانی 1 1
حد اکثر زمان پاسخ گویی به تیکت ها (روز کاری) 3 2
تعداد تیکت های ارسالی نامحدود نامحدود
نصب امکانات جانبی cross tik
به‌روز رسانی امکانات جانبی cross tik
راه اندازی و پیکربندی امکانات جانبی cross tik
پشتیبانی از راه دور tik tik
پشتیبانی از طریق تلفن cross tik
تهیه پشتیبان ماهانه tik tik
مشاوره و ارائه پیشنهاد برای بهبود ساختار سایت cross tik
بازیابی پشتیبان در صورت نیاز tik tik
سرویس میزبانی وب و دامین با تخفیف 15 درصد 30 درصد
تغییر در چینش محتوی سایت tik tik
تغییر در قالب سایت cross tik
     

ثبات و فعالیت پیوسته وب سایت های بزرگ و شرکتی وابسته به عملیات دقیق نگهداری و پشتیبانی مناسب از انهاست.
وب سایت ها به صورت پیوسته در راستا تطبیق با نیاز های تجاری در حال تغییرات می باشند.این امر نیاز به فرایند مدیریت سیستم به منظور رفع نیاز های روزمره نگهداری و پشتیبانی و نیازهای اظطراری پشتیبانی دارد.نگهداری سیستم وب سایت  در وضعیت مناسب دردر مواردی که تغییرات متناوب بر روی وب سایت  و سیستم ها اعمال می شود وظیفه مهم و سنگینی است.
کارشسناسان ما می توانند وظیفه نگهداری از وب سایت و سیستم های شما را به عهده گرفته تا شما وقت و انرژی خود  را بر روی استراتژی های اصلی سازمان خود معطوف نمایید.

هدف از فعالیت های دوره پشتیبانی، تلاش برای ارائه خدمات نرم افزار به مشتری، بدون وقفه و بدون از دست دادن اطلاعات و ارتقاء کارایی خدمات نرم افزار است.

 

شرایط ویژه - پشتیبانی یکساله وب سایت های ما مزایای زیر را به همراه  دارد :

  • تمدید دامنه ( دامین - نام سایت شما ) – رایگان
  • ارائه هاست با 10 درصد تخفیف


سامانه پشتیبانی :
با استفاده از سیستم ثبت و پی گیری درخواست پشتیبانی ، شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز درخواست پشتیبانی خود را به دپارتمانهای مربوطه ارسال نمائید و با استفاده از شماری پی گیری اعلام شده، پاسخ درخواستهای خود را پی گیری نمائید.

بخش سوالات متداول :

سوالات عمومی و اختصاصی درباره جوملا همراه با امکان پرسیدن سوال جدید .

بخش دانشنامه جوملا :

دانشنامه جوملا فارسی تنها در برگیرنده مستندات جوملا نخواهد بود، در این بخش ما ( به کمک شما ) سعی می‌کنیم کلیه مستندات نرم افزارهای آزاد، متن باز و سیستم‌های مدیریت محتوا را منتشر کنیم، اما بیشتر روی جوملا فارسی تمرکز خواهیم کرد.

گفتگوی زنده ( پشتیبانی آنلاین )

 

با استفاده از این سیستم، شما می توانید بطور زنده با کارشناسان گفتگو نموده و مسائل مورد نظر خود را با آنها مطرح نمائید.
کارشناسان مجرب ما، در هر لحظه پاسخگوی شما بوده و سعی دارند تا در کوتاهترین زمان مشکلات و درخواستهای شما را بررسی نموده و در صورت نیاز به بخش های مربوطه ارجاع دهند.
اگر در انتخاب و یا استفاده از سرویس موردنظر خود دچار مشکل شده اید و پاسخ سوالات خود را در بخش راهنما و بانک سوالات متداول پیدا نمی کنید، کارشناسان ما با دانش فنی بالای خود، نیازمندی های شما را بطور کامل درک نموده و در انتخاب و یا رفع مشکل به شما کمک خواهند نمود.

 

تغییر در چنش های محتوی